Warsztaty: „Haft matematyczny”

Haft matematyczny (technika wyszywania/wyplatania różnych obrazów) jako rodzaj sztuki po raz pierwszy pojawił się w Anglii. Angielscy tkacze wymyślili sposób przeplatania nici na wbitych w deseczki gwoździach. W rezultacie uzyskane były ażurowe koronkowe wyroby, którymi zdobiło się domy.

Haft matematyczny to obraz graficzny w szczególny sposób wykonany nićmi na kartonie lub innym twardym podłożu. Jako podłoża można jeszcze użyć aksamitu (aksamitnego papieru) lub grubego papieru. Nici mogą być zwykłe, wełniane, mulina lub inne. Najlepiej użyć kolorowych jedwabnych nici lub muliny.

Na pierwszy rzut oka haft matematyczny może wydawać się niezwykle skomplikowanym do wykonania, ale  tak nie jest. Aby rozpocząć czynność wystarczy opanować tworzenie zaledwie dwóch elementów – wypełnienia narożnika i koła-  czego skrupulatnie nauczymy na naszych spotkaniach.

 

 

Prowadzący. Małgorzata Siudem

Czas trwania kursu: 5-6 godzin- zajęcia teoretyczne i praktyczne

Organizacja: dysponujemy internatem, wyposażone sale do zajęć teoretycznych i praktycznych. W cenę wliczony jest bufet kawowy, materiały szkoleniowe i materiały do wykonania przedmiotu warsztatów.

*Wykonane hafty  przechodzą na własność uczestnika

Całość kursu zakończona uzyskaniem zaświadczenia wydanego przez Niepubliczne Centrum Kształcenia Zawodowego PIK w Tarnogórze.