Higienistka stomatologiczna

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

Osoby zatrudnione na stanowisku Higienistki stomatologicznej zajmują się profesjonalną asystą przy zabiegach leczniczych w gabinecie stomatologicznym.

Higienistka stomatologiczna:

  • współpracuje bezpośrednio z lekarzem dentystą w zakresie wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych, które wykonuje samodzielnie na zlecenie i pod nadzorem lekarza dentysty,
  • wykonuje wstępne badania diagnostyczne, higienizację pacjentów w różnym wieku, dobiera środki do prawidłowego utrzymania zdrowia jamy ustnej, prowadzi porady dietetyczne, a także samodzielnie wykonuje wybrane zabiegi.

Absolwenci kierunku Higienistka stomatologiczna znajdą zatrudnienie w prywatnych lub państwowych gabinetach dentystycznych, klinikach specjalizujących się w konkretnej dziedzinie stomatologii, rejestracjach medycznych czy oddziałach chirurgii twarzowo-szczękowej.

Nauka na kierunku Higienistka stomatologiczna trwa 4 semestry (2 lata). Zajęcia teoretyczne odbywają się w salach wykładowych szkoły. Zajęcia praktyczne prowadzone są w wybranych gabinetach dentystycznych.