Relaks w PIKO – pole namiotowe

Pałacowa Przystań w pełni sezonu

Miło nam poinformować, że w ostatnich dniach gościliśmy miłośników spływów kajakowych po rzece Wieprz aż z Bratysławy.

Pole namiotowe przy XIX wiecznym pałacu w Tarnogórze

Nasze pole namiotowe mieści się na obszarze chronionym Natura 2000, na szlaku Green Velo.
Obszar obejmuje fragment doliny rzeki Wieprz. Jej koryto zachowało tu swój naturalny, meandrujący charakter. Towarzyszą mu starorzecza i zastoiska. W dnie doliny dominują użytkowane łąki.

Wolny czas można u nas spędzić na wiele sposobów, np. relaksując się pod chmurką. Możecie państwo popłynąć kajakiem jak również skorzystać z możliwości wypożyczenia rowerów! Inne atrakcyjne formy spędzania czasu to np. zwiedzanie zabytkowego późnoklasycystycznego dworu z nietypowym romantycznym akcentem w formie neogotyckiej wieżyczki. W otoczeniu park krajobrazowy łączący się z krajobrazem naturalnym. Ścieżki edukacyjno- przyrodnicze, rzeka i jej dopływy, aleja grabowa, pomnik przyrody, taras ogrodowy, stawy i kanały, roślinność ogrodowa. Rzeka Wieprz wijąca się obok pałacu przy którym możecie rozbić namiot a w miejscach wyznaczonych rozpalić ognisko i odpocząć po podróży jest wyposażona w przystań przy której można bezpiecznie zacumować Dla osób ceniących aktywny wypoczynek dysponujemy halą sportową z wyposażeniem. Dodatkowo teren jest objęty systemem monitoringu i całodobowo dozorowany. W pobliskiej miejscowości Izbicy można zwiedzić cmentarz żydowski.

Dysponujemy przyłączeniem do wody (pomieszczenia socjalne zadaszone z kabinami prysznicowymi, wc i dostępem do prądu).

Masz dość zgiełku miasta i betonowych lasów? Szukasz odpoczynku i spokoju? Zapraszamy do Tarnogóry!

A jeśli nie odpowiada państwu spanie pod chmurką dysponujemy pokojami do wynajęcia z łazienką, aneksem kuchennym i pokojem tv. Zapewniamy miejsca noclegowe na preferencyjnych warunkach cenowych: http://piko.edu.pl/internat/

Kontakt:
Tarnogóra, Krakowskie Przedmieście 5
22-375 Izbica
Tel: 509231580