Pracodawca gwarantem pozytywnej zmiany w kształceniu zawodowym

15 lutego odbyła się pod takim właśnie tytułem konferencja organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Uczestniczyli w niej Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Pani Sekretarz Stanu Teresa Wargocka oraz zaproszeni gości-pracodawcy (m.in sieć salonów optycznych Doktor Marchewka, PKP, BOSCH , Carrefour, Leviatan).

Reprezentował nas Pan Paweł Wasiljew – Dyrektor Sprzedaży Sieci Doktor Marchewka oraz jednocześnie Prezes Polskiego Instytutu Kształcenia Optyków.

Program konferencji poruszał m.in takie zagadnienia jak:

• znaczenie pracodawców w szkolnictwie zawodowym,
  • włączenie pracodawców w rozwój szkolnictwa zawodowego
  • prezentacja dobrych praktyk w zakresie wprowadzania nowych zawodów do kształcenia w systemie oświaty

Temat ten jest nam bardzo bliski, bowiem nasza szkoła powstała na bazie doświadczeń pracodawcy poszukującego dobrze wykształconych specjalistów do pracy.

Chętnie wspieramy i angażujemy się w inicjatywy, mające na celu podniesienie poziomu edukacji zawodowej młodych ludzi .