Pierwsi absolwenci Niepublicznej Policealnej Szkoły Kształcenia Optyków w Tarnogórze

20.06.2017r., w Polskim Instytucie Kształcenia Optyków odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Cieszy nas, że 100% naszych absolwentów jeszcze przed zakończeniem nauki znalazło prace w branży optycznej. Jesteśmy również zadowoleni, że 75% z nich pracuje w sieci salonów optycznych Doktor Marchewka, która zatrudnia słuchaczy już w trakcie nauki w PIKO.

Wśród przybyłych do nas gości znaleźli się właściciele szkoły, oraz przedstawiciele lokalnych władz z panami: Henrykiem Czerniejem – Wicestarostą Krasnostawskim, Markiem Majewskim – Naczelnikiem Wydział Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, Piotrem Dudkiem – Sekretarzem Gminy Izbica na czele. Zaszczycili nas również przedstawiciele Fabryki Okularów z którą szkoła współpracuje – Pani Beata Leszczyńska – Pełnomocnik Zarządu Fabryki Okularów i Pani Agnieszka Skrzeczkowska – Dyrektor Kreatywny Fabryki Okularów. Cieszy nas również obecność pani  Elżbiety Zadrąg- Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krasnymstawie, z którą Polski Instytut Kształcenia Optyków współpracuje i dzieli się doświadczeniami, jak również nauczycieli Niepublicznej Policealnej Szkoły Kształcenia Optyków w Tarnogórze, a przede wszystkim Słuchaczy – Absolwentów Niepublicznej Policealnej Szkoły Kształcenia Optyków

W sposób szczególny nasze oczy tego dnia  kierowały się ku absolwentom. 2 lata temu po raz pierwszy zabrzmiał dla nich przysłowiowy  dzwonek tarnogórskiej  szkoły. Był to czas wytężonej pracy po której doczekali się zasłużonego wypoczynku, ale też musimy to jasno powiedzieć: zdobyli nowe umiejętności. Dzisiaj z całą pewnością wszyscy wiedzą więcej niż we wrześniu 2015 roku.

Dziękujemy za obecność również nauczycielom, którzy ciężko pracowali. Obmyślali coraz to nowsze sposoby na to, by słuchaczom przekazać jak najwięcej tajników wiedzy.  

 Cieszymy się, że w ramach działalności Polskiego Instytutu Kształcenia Optyków wspieramy branżę optyczna w całej Polsce!

Naszym absolwentom życzymy, by optyka stała się treścią ich życia i pracy By nie zawiedli się na ludziach, żeby  spotykali  się ze sprawiedliwością i serdecznością.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wydarzenia.