Kurs haftu

Zapraszamy na cykl warsztatów haftu tradycyjnego, przeznaczonego dla wszystkich: pań i panów haftujących, trochę haftujących i w ogóle nie haftujących.

Na naszych warsztatach znajdzie się czas na część teoretyczna jak i praktyczną, będą one okazją do zapoznania się z jedną z najstarszych w dziejach techniką rzemiosła artystycznego! W czasie rękodzieła będzie chwila  na pogawędki o hafcie, tym najdawniejszym historycznym, jak i zróżnicowanym regionalnie hafcie ludowym, oraz hafcie współczesnym, eksperymentalnym z jednej strony, a z drugiej opartym na tradycyjnych technikach i ściegach hafciarskich.

 Na początku stworzymy lub skorzystamy z gotowych wzorników, będących naszym hafciarskim skryptem, a jednocześnie pierwszym hafciarskim ćwiczeniem.

Tworząc wzornik, poznamy ściegi „przed” i „za igłą”, ściegi dziergane, haft kładziony, ścieg rozdzielony czy inaczej zwany rozłupany, ściegi krzyżowane, haft na podkładzie.

Bedzie w czym wybierać, gdzie szukać inspiracji do stworzenia własnego projektu haftu i wykonania pierwszej pracy. Wspólnie z prowadzącą można będzie  eksperymentować, wybierać to, co najbardziej pociąga, tworzyć nowatorskie prace, małe czy duże, nowoczesne czy bardziej klasyczne, wielobarwne czy bardziej ascetyczne kolorystycznie. 

 

Prowadząca: Małgorzata Siudym (Maella)

Czas trwania kursu: 2x 5 godzin- zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Organizacja: dysponujemy internatem, wyposażone sale do zajęć teoretycznych i praktycznych. W cenę wliczono bufet kawowy i materiały szkoleniowe. Wykonane prace przechodzą na własność uczestników kursu.

Całość kursu zakończona uzyskaniem zaświadczenia wydanego przez Niepubliczne Centrum Kształcenia Zawodowego PIK w Tarnogórze.