Aktualności

Nowość w PIK! Zapraszamy na warsztaty: „LAS W SZKLE”

Jeśli chcesz w oryginalny sposób przenieść fragment przyrody do wnętrza zapisz się na nasze szkolenie. „Las w szkle” to niebanalna dekoracja, oryginalny pomysł na prezent, a przy tym kreatywny sposób spędzania wolnego czasu. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Kontakt: 84 627 69 42, sekretariat@piko.edu.pl Tarnogóra, Krakowskie Przedmieście 5 22- 375 Izbica (przy pałacu)

Haft Matematyczny

Za nami pierwsze (ale nie ostatnie, jak deklarują uczestniczki) warsztaty pn. „Haft Matematyczny”. Dziękujemy pani Małgorzacie Siudem za prowadzenie szkolenia i wesołym, energicznym i aktywnym paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za udział w warsztatach „Haft Matematyczny”. Zapraszamy do korzystania z naszych ofert warsztatów i szkoleń w ramach działalności Niepublicznego Centrum Kształcenia Zawodowego PIK w Tarnogórze.

Niepubliczne Centrum Kształcenia Zawodowego Pik zaprasza na kurs: Haft Matematyczny

Niepubliczne Centrum Kształcenia Zawodowego Pik Zaprasza Na Kurs: Haft Matematyczny Prowadząca: Małgorzata Siudem (Maella) w czasie szkolenia nauczymy sposobów wykonywania haftu. w cenę kursu wliczono materiały do pracy i bufet kawowy. Czym Jest Haft Matematyczny? Haft matematyczny (technika wyszywania/wyplatania różnych obrazów) jako rodzaj sztuki po raz pierwszy pojawił się w Anglii. Angielscy tkacze wymyślili sposóbczytaj więcej …

Nowość w PIK!

Zapraszamy na warsztaty: „LAS W SZKLE” Jeśli chcesz w oryginalny sposób przenieść fragment przyrody do wnętrza zapisz się na nasze szkolenie. „Las w szkle” to niebanalna dekoracja, oryginalny pomysł na prezent, a przy tym kreatywny sposób spędzania wolnego czasu. Warsztaty dedykowane Kołom Gospodyń Wiejskich i wszystkim zainteresowanym. Kontakt: 84 627 69 42, sekretariat@piko.edu.pl

Specjaliści dbający o nasz wzrok, czym zajmuje się: optyk, okulista, optometrysta, refrakcjonista, ortoptystka, tyflopedagog?

Optyk, okulista, optometrysta, refrakcjonista, ortoptystka i tyflopedagog – każdy z wymienionych zawodowców odpowiada za nasz narząd wzroku i prawidłowe widzenie. Często zdarza się jednak, że jako pacjenci nie rozumiemy rożnicy i zależności między tymi specjalistami. Zdarza nam się błądzić w poszukiwaniu osoby, która mogłaby nam pomóc w problemach z widzeniem. Poniższe fakty maja na celuczytaj więcej …

Startujemy!


W sobotę, 15 września słuchacze PIKO rozpoczęli nowy rok szkolny! Wszystkim życzymy przyjemności z nauki i oczywiście samych 5!

Pierwsza edycja „Kursu Refrakcji” w PIKO zakończona!

Pierwsza edycja „Kursu Refrakcji” w PIKO zakończona! 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy do kolejnych edycji!
Dzisiaj zakończyliśmy „Kurs Refrakcji zorganizowany w PIKO dla pracowników Fabryki Okularów. Prowadzącym szkolenie jest p. Marek Gądzikiewicz.

WRĘCZENIE STYPENDIÓW FUNDACJI DOKTOR MARCHEWKA


Cieszymy się, ze 5 stypendiów finansowych trafiło w ręce najpilniejszych słuchaczy Policealnej Szkoły Kształcenia Optyków w Tarnogórze. 
Gościem specjalnym sobotniej uroczystości była Beata Leszczyńska, prezes Fundacji Doktor Marchewka, która wręczyła stypendia najzdolniejszym słuchaczom. Poza stypendystami, słuchaczami i nauczycielami w uroczystości wzięli także udział władze Polskiego Instytutu Kształcenia Optyków.

Wigilia w PIKO

Ostatni zjazd to czas wytężonej nauki przed egzaminami semestralnymi. Nie samą edukacją jednak żyjemy- w sobotni wieczór po zajęciach słuchacze i pracownicy PIKO uczestniczyli w uroczystej kolacji wigilijnej. Po złożeniu świątecznych życzeń każdy mógł popróbować wigilijnych potraw.